Váš kůň Vás miluje. Ne pro Váš vzhled, ale pro Vaši lásku.

učíme se jezdit na koni 2díl

11. června 2007 v 10:03
Dnes se společně s Alex a jejím koníkem Tin-canem naučíme krokovat.Než začneš,projdi si ještě 1.část učíme se jezdit
1.krok-co musíš jako první udělat
Určitě si ještě nazapomeň projít první lekci jezdectví,jelikož to je základ.Takže než nasedneme na koně,ujistíme se,že má dbře utáhnutý podbříšník ,aby se ti nevyvléklo sedlo.Pak nasedni.Zkontruluj si délku třmenů ,tak aby ti byli přesně na nohy (tak aby tvoje nohy byli koníkovi po břicho,a ty se do třmenů opírala ).Je vše připravené?Pokud je vše v pořádku ,můžeme začít.
Alex radí:když si budeš zkoušet třmeny,jestli ti jsou,zkus si na koni "zapérovat".Udělej to tak,že se opřeš do třmeny tak,aby to vypadalo že stojíš.Nebude to příliš příjemé,ale zjistíš,zda ti jsou třmeny přesně.
2.krok-začněme
Pokud ti předchozí krok vyšel,můžeš začít s druhým krokem-začneme krokovat.Pevně se usaď v sedle tak,aby sis připadala že táhneš koně dozadu.Musíš být sedle opřena abys z koně nespadla při rychlejším kroku.Ted přijde to hlavní:rozpohybovat koně.Jemně styskni lýtky břicho koně tak,aby začal krokovat.Povedlo se?Výborně!Pokud to nevyšlo,stiskni koně o trochu víc,ale jen o trochu,aby nepřešel do klusu.
3.krok-zadávání směru
Uzda neslouší k pobídkám,nýbrž k udávání směru.Uzdu musíš mít tak,aby byla napnutá,ale netáhla koně.Pak na jedné straně uzdu trochu víc zkrať,aby se kůň otočil na stranu,kterou chceš.
Alex radí:pokud chceš zastavit,přitáhni uzdu natolik,že znemožníš koníkovi pohyb dopředu.Ovšem pozor:necukni uzdou,to koně bolí a může způsobit zranění....
Příště naučíš klusat s Anne a Concordem.Ukážeme si dva druhy klusu a povíme si kdy vysedávat.Máš se na co těšit!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama